-
Kujundust luues arvesta, kuhu tuleb kaelapaela kinnitusauk ja mis kujuga see on (ümmargune või piklik). Augu kuju sõltub kasutatavast kaelapaela tüübist.
-
Kui soovid, et kaelakaardid oleks kapslisse lamineeritud (kapsli eelis on suurem jäikus ja niiskuskindlus), kasuta alati õigeid mõõte (vaata alumist joonist).
-
Kui aga soovid, et kaelakaardid oleks kasutatavad pehmetes taskutes (pehmete taskute eelis on, et registreerimisel saab ise nime kirjutada ja/või lisada taskutesse muud infomaterjalid), siis on mõõdud teistsugused (pehmete taskute mõõte vaata SIIT).
-
Kui trükk on plaanitud servadeni, lisa kujundusele kindlasti 3 mm trükivaru igasse serva, kus kujundus jätkub. Pärast trükkimist lõigatakse trükivaru maha.
-
Olulised detailid ja tekstiline info jäta servadest minimaalselt 5 mm kaugusele.
Kaelakaartide nimekirjade saatmine
Kaelakaartide andmed edasta XLS-failina. Iga andmeväli paiguta eraldi veergu ning sisesta andmed ülevalt alla ridadesse.
Kui andmetega on seotud fotod, lisa foto nimi eraldi veergu vastava nime rea juurde.
A8 formaadis (86x54mm) töötõendi failid disaineritele (PDF)
Failides on trükivaru ulatus lõppformaadist tähistatud punase joonega.
Musta joonega on märgitud kaelakaardi või töötõendi lõppformaat.
Sinise joonega on tähistatud ohutu tsoon, millest sissepoole tuleks paigutada olulised detailid, tekstid, logod ja värvipinnad.
Näidisel on samuti esitatud aukude võimalikud asetused nii horisontaalsetele kui ka vertikaalsetele kaartidele. Kui kaart paigutatakse plasttaskusse, siis auku ei tehta ning selle asukohaga pole vaja arvestada.
Kaelakaardi kavandamise näide on tehtud lõppformaadil paberile 74x106mm ja koos laminaadi kapsliga 80x111mm (AI, PDF, CDR).