Kui töökohas on ohualad, paigaldatakse ohutusmärk ala sissepääsu juurde. Näiteks võib tööruumi või territooriumile sissepääsult leida märgi, mis keelab kõrvalistel isikutel siseneda, või hoiatusmärgi rippuva lasti või liikuva veoki/tõstuki kohta.
Ohutusmärk tuleb paigutada hästi valgustatud kohta ja sobivale kõrgusele vaatenurga suhtes, vältides märgi varjamist konstruktsioonide või esemete poolt. Märgile võib lisada teatetahvli, mis dubleerib märgi tähenduse sõnaliselt. Teatetahvel võib anda lisainfot märgi mõjupiirkonna kohta või suunata märgil tähistatud ruumi või vahendi asukoha leidmiseks.
Eriomase ohu korral paigaldatakse märk ohuallika lähedusse. Näiteks köögis paigutatakse pliidi ja supikatla lähedusse hoiatusmärk, mis osutab põletusohule.
Kohustusmärk „Kanna kuulmiskaitsevahendit“ tuleb paigaldada ohualasse sisenemise koha või müra tekitava seadme juurde, kui müratase on 80 dB(A) või ületab selle. Üldjuhul on ka seadme tootja paigaldanud vastavad ohutusmärgid seadmele nähtavale kohale. Tööandja vastutab nende märgiste korrashoiu eest ja korraldab vajadusel kulunud märgiste asendamise.
Vaata rohkem infot Tööelu lehelt